Gala Digital Divas by AVON 2018

Castigatoare Digital Divas

Câștigătoarele celei mai mari Gale de premiere a comunității online de modă și frumusețe, Digital Divas by AVON, au fost desemnate ieri, în cadrul celei de-a șaptea ediții a evenimentului, care a avut loc la Palatul Bragadiru.

Cu această ocazie, compania de cercetare a pieței iSense Solutions a prezentat  un studiu potrivit căruia:

  • femeile care accesează cel mai adesea rețelele sociale au între 18 – 23 de ani, cel mai utilizat canal fiind Facebook, accesat de 96% dintre acestea de mai multe ori pe zi, urmat de Youtube, Instagram, Blog și Pinterest.
  • 4 din 10 femei au cea mai mare încredere în influențatorii online care au expertiză într-un anumit domeniu, cum ar fi beauty, fashion sau altele.
  • femeile între 18-23 ani sunt cele care are mai mare încredere în influențatorii online, vlogerii fiind în top, cu 31%.
  • 3 din 10 femei urmăresc un influențator online dacă le învață lucruri noi, dacă le inspiră sau dacă le face să râdă.

În fiecare an, Gala Digital Divas, cea mai mare competiție ce premiază influencerii de beauty & fashion din România, recunoaște și premiază munca și eforturile pe care aceștia le depun zi de zi.

Iată lista câștigătorilor Premiilor Digital Divas by Avon 2018: 

YOUNG DIVA IN FASHION BLOGGING

  1. Aicha Nicole – www.aichanicole.com
  2. Ana Drobot – www.styleandgrace.ro
  3. Ana Maria Gagea și Benu Claudia Patricia – www.merakigirls.ro

YOUNG DIVA IN BEAUTY BLOGGING

  1. Sandra Georgescu – www.sandragmakeup.com
  2. Raluca Drugan – www.makeithappen.ro
  3. Ioana Visanescu – www.ioanavisanescu.com

MOST ACTIVE FASHION BLOGGER

  1. Andreea Codrea – www.xcentrica.ro
  2. Madalina Merca – www.indiechase.com
  3. Gabriela Atanasov – www.sweetpaprika.ro

MOST ACTIVE BEAUTY BLOGGER

  1. Diana Rogojan – www.dyrogue.com
  2. Denisa Sima M – www.denisasimam.ro
  3. Denisa Luntraru – www.fashioninmyeyes.com

BEST NEWCOMER ON YOUTUBE IN FASHION & BEAUTY

  1. Sînziana Iacob
  2. Ilinca Munteanu
  3. Flavia Florea

BEST YOUTUBE CHANNEL IN FASHION & BEAUTY

  1. Alina Ceușan
  2. Ioana Grama
  3. Andreea Balaban

BEST FASHION INSTAGRAM ACCOUNT

  1. Alina Ceușan – @alinaceusan
  2. Ioana Grama – @ioanagrama
  3. Carmen Grebenișan – @grebenisancarmen

BEST BEAUTY INSTAGRAM ACCOUNT

  1. Sânziana Negru – @sanziananegru
  2. Andreea Balaban – @andreea.balaban
  3. Sînziana Iacob – @sinzianasooper

BEST WOMEN WEBSITES

  1. A-List Magazine – www.alistmagazine.ro
  2. Elle România – www.elle.ro
  3. Harper’s BAZAAR România – www.harpersbazaar.ro

AVON AWARD FOR SOCIAL CAUSES

Corina Băcanu

BEST BRAND ENDORSER

Sânziana Negru

BEST FASHION BLOGGER

  1. Alina Ceușan – www.alinaceusan.com
  2. Diana Enciu & Alina Tanasă – www.fabulousmuses.net
  3. Dana Rogoz – www.danarogoz.ro

BEST BEAUTY BLOGGER

  1. Andreea Balaban – www.andreeabalaban.ro
  2. Sânziana Negru – www.sanziananegru.com
  3. Sînziana Iacob – www.sinzianaiacob.ro

PEOPLE’S CHOICE AWARD

Andreea Balaban

THE DIGITAL DIVA OF THE YEAR

Alina Ceușan

Written By
More from Fashion PR

Totul despre Romanian Fashion Philosophy Spring/Summer 2018

Cea de-a treia ediție a Romanian Fashion Philosophy (RFP), cel mai impresionant...
Read More